Logo MIĘDZY ODRĄ A BOBREM

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 42359
W sumie: 118833

Bogumiła i Grzegorz Hadziccy

SENIOR POZYTYWNIE ZAKRĘCONY


 

BOGUMIŁA I GRZEGORZ HADZICCY

- to małżeństwo, które aktywnie działa z i dla mieszkańców społeczności lokalnej, przede wszystkim swojej gminy – Gminy Świdnica. Realizują swoje pasje, zainteresowania i  zamiłowanie do przyrody.

 

Państwo Hadziccy to mieszkańcy Gminy Świdnica, jak sami mówią, mieszkają tam od zawsze, praktycznie od dzieciństwa.

Pani Bogumiła, uśmiechnięta blondynka, jest Prezesem Stowarzyszenia Klub Seniora w Świdnicy, które powstało w 2016 roku, w wyniku przekształcenia Klubu Seniora w stowarzyszenie. Jednakże od 2002r. była związana z wcześniejszym Klubem Seniora, początkowo, jako członek, po ok. dwóch latach, jako Zastępca Przewodniczącej, a od 2012 r. już jako Przewodnicząca Klubu Seniora. Jak sama mówi: „Działa i angażuje się, odkąd pamięta, w różne wydarzenia, spotkania i imprezy (…)”
Pani Bogusia wylicza, czym na co dzień zajmuje się Stowarzyszenie Klub Seniora - realizuje swoje działania w zakresie działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej, turystycznej, artystycznej, jak również stymuluje rozwój osobisty oraz sprawność intelektualną i fizyczną swoich członków.
Stowarzyszenie Klub Seniora pisze i realizuje projekty, wnioskuje o środki finansowe na realizację swoich celów statutowych w bardzo szerokim zakresie. Organizuje wyjazdy, wycieczki, imprezy, szkolenia, warsztaty o różnorodnej  tematyce. Obecnie Stowarzyszenie zrzesza około 70 Członków, z których  aktywnie działających jest około 40-tu osób. Warto wspomnieć, że z Klubu Seniora wywodzi się sekcja malarska ASTRA oraz zespół wokalny ŚWIDNICZANIE:)       
Działania Stowarzyszenie realizuje, co podkreśla Pani Bogumiła, przy bardzo dobrej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świdnicy, "wspólnie realizujujemy różne projekty i przedsięwzięcia. Pracownicy GOK-u są dla nas wielkim wsparciem, zawsze można na nich liczyć. Dziewczyny z GOK-u są niesamowite,  np. na Galę 20 - lecia Klubu przygotowały nam wspaniałą niespodziankę”.  Stowarzyszenie współpracuje także z Urzędem Gminy (wnioskując m.in.o środki w ramach tzw. pożytku publicznego). Klub Seniora uczestniczy praktycznie w każdej imprezie gminnej, jak podkreśla Pani Bogumiła, nic nie może odbyć się bez udziału Klubu Seniora smiley. „Jesteśmy wszędzie tam, gdzie możemy pomóc, wesprzeć, dzieląc się swoim doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, np w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – piekąc ciasta i inne specjały, które później są licytowane - dzięki czemu mamy swój wkład w pomaganie innym” .
Ale to nie wszystko, w ramach swojej działalności, pamiętając o Członkach Stowarzyszenia, świętujemy okrągłe jubileusze (począwszy od 75 roku życia). Każdemu Jubilatowi wręczamy prezent-niespodziankę. Jest to miły akcent, podkreślający pamięć o Członku Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie Klub Seniora jest organizacją docenioną - w 2018 roku otrzymało Statuetkę Lidera trzeciego sektora Powiatu Zielonogórskiegoyes.

Pan Grzegorz to człowiek ARTYSTA, rzeźbiarz-samouk, który potrafi z kawałka drewna wyczarować „cuda”.  Jest członkiem Lubuskiego Stowarzyszenia Twórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego. Jak sam mówi „rzeźbi od dziecka, dzień bez rzeźbienia to dzień stracony” (...)”smiley. Na początku swojej drogi popatrywał innych artystów, jak rzeźbią i tworzą, dziś sam jest gościnnie zapraszany na plenery, imprezy tematyczne, gdzie pokazuje, uczy innych, jak rzeźbić, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom. W ciągu roku bierze udział w kilkudziesięciu plenerach, nie tylko na obszarze Województwa Lubuskiego, ale także na terenie kraju i poza granicami m.in. w Niemczech. Osoba Pana Grzegorza została dwukrotnie doceniona przez Gminę Świdnica, która przyznała Mu Nagrodę Kulturalną .

Ale to nie wszystko w swojej lokalnej społeczności wspólnie z małżonką realizują różne projekty, organizują spotkania dla dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli, ucząc zarówno podstaw rzeźby w drewnie, jak i wypieku chleba oraz tradycyjnego wyrabiania masła. Warsztaty organizują w swoim miejscu zamieszkania, w tzw. Chacie Rzeźbiarza.
Państwo Hadziccy podkreślają, że „u nich” zawsze dużo się dzieje i nigdy nie jest nudno. Serdecznie wszystkich zapraszają, gdyż lubią się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami. Jak mówi Pani Bogusia „ich dom jest zawsze otwarty”.
Biorą udział w wydarzeniach, łączących pokolenia młodsze ze starszym, jak np. wykopki, a potem wspólnie przygotowywanie potraw  z ziemniaka,  darcie pierza, czy też robienie kiszonek.
Można śmiało powiedzieć, że Państwo Hadziccy to Lokalni Liderzy w swojej społeczności, godni naśladowania przez młodsze pokolenia  - Młodzi zachęcamy do działania !!!

My ze swojej strony życzymy Państwu Hadzickim dużo zdrowia, energii, uśmiechu oraz wspaniałych pomysłów i projektów ! 

 

Prezes Stowarzyszenia zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.