Logo MIĘDZY ODRĄ A BOBREM

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 16958
W sumie: 144337

Halina Bartkowiak

SENIOR POZYTYWNIE ZAKRĘCONY


HALiNA BARTKOWIAK

Halina Bartkowiak od urodzenia mieszkanka gminy Kolsko. W latach młodości mieszkała w miejscowości Lipka, w życiu dorosłym kilometr dalej w Kolskusmiley

 

Na krótki czas opuściła rodzinne strony, aby po szkole zawodowej w Sulechowie, kontynuować naukę w Technikum Spożywczym w Brzegu koło Opola, które z powodzeniem ukończyłayes.

Po zakończeniu nauki podjęła pracę zawodową w Nowosolskiej Fabryce Nici, gdzie pracowała w biurze, jako kadrowa, do czasu rozwiązania zakładu. Potem imała się różnych zajęć, m.in. pracowała w handlu. W końcu znalazła zatrudnienie w branży pieczarkarskiej w miejscowości Łubnica w sąsiedniej gminie – Wolsztyn, w której przepracowała aż 15 lat. Od dwóch lat przebywa już na emeryturzesmiley.  Pani Halina zachłysnęła się wolnym czasem, którego zawsze Jej brakowało. Całe życie wstawała bardzo wcześnie, o 5:00 rano i była już po prostu zmęczona pracą. Dlatego po zakończeniu aktywności zawodowej mogła wreszcie trochę odpocząć  i wykorzystać wolne chwile np. na czytanie ulubionych książek , różnych, ale głównie z gatunku romansów  i powieści obyczajowych. Opowieści, które pochłaniają bez reszty i zapewniają doskonały relaks. Interesuje się również literaturą powojenną, często pisaną przez „zwyczajnych ludzi”, którzy opisują własne doświadczenia, życie w ekstremalnych warunkach, a nierzadko nawet najbardziej trudne chwile i szczegóły ze swojego życia. Pani Halina chętnie uczestniczy w spotkaniach autorskich organizowanych przez GOK w Kolsku.  Ostatnio  była na spotkaniu z lokalną pisarką Zofią Mąkosą, autorką powieści  obyczajowych, których akcja toczy się na znanych terenach, w okolicznych miejscowościach, jak Chwalim, Kargowa, czy Zielona Góra.  Kiedy pogoda na zewnątrz jest sprzyjająca , Pani Halina aktywnie spędza czas – jeżdżąc na rowerze . To nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu, czy okazja na zwiedzanie i poznawanie pięknej okolicy, w której mieszka. To przede wszystkim doskonały trening ciała, który poprawia kondycję, wydolność oraz nastrój i samopoczucie . Pani Halina dba również o aktywność swoich najbliższych, np. towarzysząc wnukom w wyprawach na basen . Nasza Seniorka ma trzy córki, trzech zięciów i aż  ośmioro wnuków, z których najmłodsze ma 9 miesięcy, a najstarsze 15 lat 

Pani Halina od niedawna należy do Związku Emerytów i Rencistów. Podoba Jej się formuła spotkań i wspólnego spędzania czasu, np. podczas organizowanych wycieczek, w nowe ciekawe miejsca w kraju, bo bardzo lubi podróżować . Chciałaby tak ze dwa razy w roku móc gdzieś wyjechać. Tak, jak w tym roku, kiedy zwiedziła i Kołobrzeg i  Świeradów Zdrój . Z członkami Związku Emerytów i Rencistów Pani Halina spędziła pierwszy w swoim życiu Dzień Seniora. Pierwszy raz również miała okazję uczestniczyć w projekcie, którym był właśnie projekt „Między Nami Pokoleniami”. Z każdego warsztatu dowiedziała się czegoś interesującego. Wiedzę z wykładów w „Anielskich Ogrodach” wykorzystuje w przydomowym ogrodzie, w uprawie kwiatów , krzewów, drzew . W Pszczelarni Słodnik zainteresowała się pieczeniem chleba . A podczas warsztatów tematycznych uzyskała teoretyczną wiedzę na temat pomyślnego starzenia się i znaczenia aktywności fizycznej. Wiedzę praktyczną z aktywności fizycznej zdobyła podczas ćwiczeń gimnastycznych z wyspecjalizowanym trenerem, gdzie ćwiczenia były tak przygotowane, że mogła je swobodnie wykonywać. Kiedyś już chodziła na gimnastykę , ale trening był przeznaczony głównie dla ludzi młodych, dużo podskoków i wygibasów i niestety nie dała rady. A te, w których uczestniczyła w projekcie były dostosowane do umiejętności Uczestników - głownie Seniorów i dostarczyły dużo pozytywnej energii. Dlatego w przyszłości ma zamiar uczestniczyć w różnych projektach skierowanych nie tylko do seniorówsmiley.  

Pani Halina jest przykładem na to, że można i warto być aktywnym fizycznie i społecznie, że na emeryturze trzeba chcieć coś zrobić w końcu dla siebie, dla własnego zadowolenia i dobrego samopoczucia. Że rodzina jest ważna, ale nigdy nie należy zapominać o sobie .

Pani Halinie, która znajduje się na początku swojej drogi aktywności społecznej, życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu wyznaczonych celów heart.

Prezes Stowarzyszenia zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.