Logo MIĘDZY ODRĄ A BOBREM

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11435
W sumie: 138814

RELACJA ZE SPOTKANIA W PSZCZELARNI SŁODNIK

14.07.2023 r. wraz ze wszystkimi Uczestnikami Projektu "Między Nami Pokoleniami", mieszkańcami gmin: Bojadła, Czerwieńsk, Kolsko, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów i Zabór, pojechaliśmy na spotkanie edukacyjno - integracyjne do rodzinnej pasieki - "Pszczelarni Słodnik" w Zaborze. W ramach spotkania przeprowadzony został warsztat pt. „O chlebie miodzie i pszczołach”, podczas którego Uczestnicy mieli możliwość poznania różnych rodzajów zbóż i mąk , używanych do przygotowania tradycyjnego zakwasu i wypieku domowego chleba w piecu chlebowym, opalanym drewnem. Podczas prelekcji o pszczołach  i gospodarce pasiecznej Uczestnicy mogli zobaczyć ścieżkę edukacyjną, dotyczącą owadów zapylających, ogród z roślinami miododajnymi i pyłkodajnymi, specjalne domki do inhalacji powietrzem ulowym i poznać tajniki pracy pszczelarza.

Po części edukacyjnej miała miejsce degustacja upieczonego chleba z domowym smalczykiem i kiszonym ogórkiem oraz wielkopolskiego dania - gotowanych w parniku „pyrów z gzikiem” . Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku – ciasta okraszonego sporą ilością miodu. A wszystko to przy akompaniamencie kapeli rozrywkowej Prima Sort, która dała wyjątkowy koncert znanych i lubianych szlagierów warszawskich . Lekka, wesoła i prosta muzyka, regionalny język i humor sprawiły, że wszyscy nasi Uczestnicy byli radośni, rozśpiewani i roztańczeni .

Na zakończenie Uczestnicy otrzymali gadżety pszczelarskie – domki dla zapylaczy, miodki i pyłek pszczeli.

Serdecznie Wam Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas w Pszczelarni Słodnik. Mamy nadzieję, że otrzymana dawka pozytywnej energii jeszcze na długo pozostanie w Waszych sercach i wspomnieniach, a zdobytą wiedzę w przyszłości będziecie wykorzystywać i przekazywać młodszym pokoleniom.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach !!! smiley

 

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu państwa - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 - Edycja 2023

Prezes Stowarzyszenia zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.