Informacja o Walnym Zebraniu Członków 12-04-2016

W  dniu  05.04.2016r  odbyło  się  Walne  Zebranie  Członków  naszego  Stowarzyszenia.  Zebranie  zostało  zwołane w  związku  z  koniecznością  dokonania  drobnych  poprawek  w  statucie  Stowarzyszenia  dostosowującymi  go  do  wymogów  nowej  perspektywy  finansowej  Unii  Europejskiej.  Zebranie  po  raz  pierwszy  odbyło  się  na  terenie  Lubuskiego  Centrum  Winiarskiego  w  Zaborze.  Uczestniczyło  w  nim  42  /  razem  z  pełnomocnictwami  /  członków  Stowarzyszenia.

Na  zebranie  zaproszono  Pana  Józefa  Giemzę  Dyrektora  Departamentu  PROW  Urzędu  Marszałkowskiego.  Udział  wziął  tez  Pan  Arkadiusz  Dąbrowski    pracownik  Dep.  PROW  nadzorujący  nasze  Stowarzyszenie. Program  WZC  był  następujący:

1. Otwarcie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.
  2. Przyjęcie porządku obrad
  3. Wybór Przewodniczącego Zebrania.
  4. Przedstawienie proponowanych  zmian  w  statucie  Stowarzyszenia.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zmian  w  statucie  Stowarzyszenia.
  6. Wolne wnioski.
  7. Zwiedzanie Lubuskiego Centrum Winiarstwa

Zebranych  powitał  Pan  Ryszard  Kozakiewicz  Prezes  Zarządu,  informując  o  działaniach  Zarządu  w  okresie  od  wyboru  tj  25.11.2015r  do  dnia  dzisiejszego  oraz  ogólnie  o  sytuacji  Stowarzyszenia.  Następnie   głos  zabrał  Pan  Józef  Giemza  Dyr. Dep. PROW  informując  zebranych  o  przebiegającej  procedurze  oceny  LSR  złożonych  przez  wszystkie  10  LGD  w  województwie.  Poinformował  również  o  przewidywanym  harmonogramie  zamknięcia  procesu  wyboru  LGD.  I  tak  zakończenie  oceny  LSR  przez  ekspertów  winno  zakończyć  się  do  połowy  kwietnia.  Do  23.05.2016r  zakłada  się  podpisanie  umów  z  wybranymi  LGD.  Urząd  marszałkowski  zakłada że  wszystkie  LSR  zostaną  ocenione  pozytywnie  i  wszystkie  LGD  zostaną  objęte  finansowaniem  co  pozwoli  na  objęcie  tym  programem  wszystkich  gmin  województwa.

Następnie  Przewodniczący  Zebrania  Pan  Stanisław  Drobek  przystąpił  do  realizacji  punktu  związanego  z  proponowanymi  zmianami  w  statucie.

Propozycje  zmian  zostały  członkom  dostarczone  przez  Biuro w  związku  z  tym  przystąpiono  do  przegłosowywania  powyższym  zmian zaproponowanych  przez  Zarząd.

Zgłoszone  poprawki  przyjęto  jednogłośnie.

W  kolejnym  punkcie  obrad  przyjęto  uchwałę  58/16  WZC  w  sprawie  wprowadzenia  zmian  w statucie  Stowarzyszenia  przegłosowanych  na  zebraniu.

W  kolejnym  punkcie  zaproszono  uczestników  zebrania  do  zwiedzenia  obiektu,  w  którym  po  raz  pierwszy  odbywało  się  WZC  oraz  na  krótką  prelekcję  dot.  winiarstwa  na  obszarze  działania  naszego  LGD.   Zanim   to  nastąpiło  odbyła  się  krótka  dyskusja  na  temat  ewentualnego  udziału  Stowarzyszenia  w  konkursie  na  operatora  LCW,  ogłoszonym  przez  Urząd Marszałkowski.  Do  tematu  postanowiono  wrócić  na  spotkaniu  z  winiarzami  w  dniu  8.04.2016r  w  siedzibie  Stowarzyszenia.

Uchwała  58/16  Walnego Zebrania Członków