Projekt współpracy-umowa podpisana

18.05.2018

Tytuł projektu współpracy: „Mobilna aplikacja turystyczna innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR"

Partnerzy:

1.   LGD ,,Lider Pojezierza” z siedzibą w Barlinku

2.   LGD „Wiejska Inicjatywa Rozwoju” z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim

3.   LGD „Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego”  z siedzibą w Goleniowie

4.   Stowarzyszenie LGD „ Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

5.   LGD „Zielona Dolina Odry i Warty” z siedzibą w Górzycy

6.   LGD „Brama Lubuska” z siedzibą w Świebodzinie

7.   LGD „Między Odrą a Bobrem” z siedzibą w Zaborze

8.   LGD  „Grupa Łużycka” z siedzibą w Lubusku

9.   LGD „Zielone Światło” z siedzibą w Krośnie Odrzańskim

10. LGD „Regionu Kozła” z siedzibą w Kargowej

11.  Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior-Lokalna Grupa Działania

12.  LGD „KOLD” z siedzibą we Lwówku

Cel i zakres projektu:

Stworzenie nowoczesnego narzędzia promocji (aplikacji na urządzenia mobilne) opisującego atrakcje turystyczne (przyrodnicze i antropogeniczne), bazę usługową (gastronomia, noclegi, lokalne rzemiosło, produkty lokalne), prezentującego aktualny kalendarz lokalnych wydarzeń wzbogaconego o elementy rywalizacji (questy, konkursy). Ponadto projekt zakłada przygotowanie materiałów i gadżetów promocyjnych  promujących lokalne walory turystyczne, gospodarcze i kulturowe

Zadania projektu:

1. Upowszechnienie nowych technologii wśród turystów oraz mieszkańców obszarów partnerów projektu.
  2. Przedstawienie swojego obszaru jako miejsca do aktywnego wypoczynku dla wszystkich uprawiających turystykę aktywną.
  3. Przekazanie użytkownikom, że obszary objęte aplikacją są atrakcyjne nie tylko ze względu na walory przyrodnicze i historyczne,  ale też na te zasoby ludzkie, które mają w sobie energię przekazu, ogromne zasoby gościnności oraz wyjątkową moc emocji wynikających z tożsamości regionu.