Lubuska Odnowa Wsi

Lubuska Odnowa Wsi - wsparcie dla organizacji pozarządowych

Rusza II edycja konkursu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego Lubuska Odnowa Wsi - wsparcie dla organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich na zadania związane z kulturą, turystyką, sportem, dziedzictwem lokalnym itp. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł.

Z dofinansowania mogą skorzystać stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i fundacje. Pieniądze mogą być przeznaczone na zadania związane z kulturą, turystyką, dziedzictwem lokalnym. Zespoły ludowe mogą przeznaczyć środki na zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych, a koła gospodyń wiejskich na wyposażenie kuchni i publikacje o produktach. Ochotnicze Straże Pożarne mogą ubiegać się o wsparcie na mundury i wyposażenie, a kluby sportowe na zakup piłek, wyposażenia i stroje sportowe itp.

W tym roku na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego planuje przeznaczyć 900 tys. zł, szanse na wygraną
w konkursie ofert są więc duże.

Oferty należy składać od 22 maja 2019 do dnia 14 czerwca 2019 roku w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 lub korespondencyjnie.

Ogłoszenie o konkursie, wzór oferty do pobrania oraz pozostałe dokumenty dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej:

www.bip.lubuskie.pl

Wszelkich dodatkowych informacji o konkursie udziela Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego.

Źródło informacji: lubuskie.pl