Relacja z pierwszego warsztatu w Anielskich Ogrodach w ramach projektu pt. „EKO Akademia Stowarzyszenia LGD Między Odrą a Bobrem”

26.06.2023

W dniu wczorajszym mieliśmy wielką przyjemność wraz z Uczestnikami projektu „EKO Akademia Stowarzyszenia LGD Między Odrą a Bobrem”, brać udział w warsztatach w Anielskich Ogrodach.

20-cioro dzieci i młodzieży z gmin: Bojadła, Kolsko, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Trzebiechów oraz Zabór  uczestniczyła w warsztatach pt. "Ogrod sferyczny", dzieki czemu mieli  możliwość odwiedzenia ekologicznego ogrodu, dowiedzenia się czym właściwie jest permakultura wykorzystywana w ogrodzie, jak wygląda uprawa w ogrodach sferycznych (kopułach geodezyjnych).

Uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci naleśników z dżemem truskawkowym domowej roboty z własnej ekologicznej uprawy oraz rabarbarowy kompocik również pochodzący w własnych upraw.

Dwoje najaktywniejszych Uczestników projektu za aktywne uczestnictwo, w nagrodę otrzymało książki z pięknymi miejscami województwa lubuskiego, ufundowane przez właścicieli Ogrodu. Brawo!!!yes

Na zakończenie pobytu dzieci i młodzież wspólnie z właścicielem ogrodu Panem Bogdanem, w ogrodzie społecznym w Budachowie, posadzili krzew aronii.yes

Finałowym akcentem było wręczenie upominków - gadżetów promujących ekologiczny, zdrowy styl życia. Każdy Uczestników otrzymał zestaw składający się z plecaka turystycznego (wykonanego w 100% z materiału z certyfikatem GRS pochodzącego z recyklingu), eko-lunchboxa ze sztućcami, oraz butelki/bidonu z karabińczykiem (wielokrotnego użytkowania).

Dziękujemy Uczestnikom projektu za to, że pierwszy weekend wakacji chcieli spędzić wspólnie z Namiwinkwinkwink

Dzieciaki JESTEŚCIE MEGA!!!yes

Fotorelacje z wydarzenie znajdziecie na nszym FB:

Organizatorem projektu jest LGD Między Odrą a Bobrem w Zaborze

Projekt finansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych